Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Amasya
Fbali Amasya'da Russell Hobbs kahve makinesi: görülen hâller ve destek hattı
Amasya ve Amasya genelinde Russell Hobbs kahve makinesi onarımı markanın kendi ağında yürür; belirtiyi tanıtan bilgiler aşağıda.

Amasya Russell Hobbs kahve makinesi: hâller
Belirtiyi bu sözlerle yazarsanız haber notu hızlı işlenir.
- Pompa çalışıyor, fincana kahve gelmiyor
- Kahve ılık çıkıyor
- Su damla damla iniyor, kireç ikaz ışığı sönmüyor
- Makinenin altı ıslak
- Değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor
- Buhar çubuğu buhar vermiyor
- Türk kahvesi makinesinde köpük kaba taşar ya da pişirme tamamlanmaz
- Ekranda yanıp sönen simge
Russell Hobbs kahve makinesinde kahve su gibi ya da ılık çıkıyorsa akla gelen ilk neden kireçtir. Su yolları ve pompa basıncı da etkili olabilir; rezistans ve sıcaklık sensörü değerleri üreticinin kendi servisinde ölçülür. Model kodu ve belirti elde olursa üreticinin hattında görüşme kısa sürer. Onarım için başvuru adresi üreticinin hattıdır.
Üreticinin kendi parçası kullanılır; parçanın garanti şartı onarımdan önce sorulup öğrenilebilir. Bu aletler için Fbali talep kabul etmez.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Kireç ikazı yandığında, üretici çözeltisiyle temizlik gecikmeden başlatılır.
- Sert suda filtre kullanın; pompa ve ısıtıcının ömrü uzar.
- Sökülebilir demleme bölümü haftada bir musluk suyunda çalkalansın.
- Süt kabartma işi bitince çubuktan kısa buhar verilsin; içte kuruyan süt, kanalı tıkar.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Kanal kireci ve pompa basıncı
- Isıtıcı ve sıcaklık algılayıcısı
- Öğütücü ve demleme ünitesi
- Contalar, hortumlar ve sızıntı noktaları
Amasya adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Adres Amasya olarak kaydedilince hat iki yoldan birini söyler: alet yakın bir noktaya bırakılır ya da kargo ile gönderilir. Seçimi üretici yapar.
Tüketici hakları
Garanti sürerken onarım masrafı üreticiye aittir. Anlaşmazlıkta Amasya tüketici hakem heyetine TÜBİS (e-Devlet) üzerinden başvurulur.
Onarıma değmiyorsa
Rakam yeni alet bedeline yakınsa yenileme de bir yoldur. Eski alet çöpe gitmez; Amasya için iki adres: belediyenin toplama noktası, bir de elektronik mağazasının kutusu.
Hazırlık
- Hâlin ilk fark edildiği gün, hangi işte çıktığı
- Düşme, ıslanma ya da önceden açılma: aletin geçmişi
- Şarj kablosu, hazne, süzgeç gibi parçalar tam mı
- Ekrandaki simge ya da lamba düz mü yanıyor, yanıp sönüyor mu
- Size ulaşılacak saatler ve açık adres
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartlarda aletin üç sık hâli yazılı.
-

Russell Hobbs Ütü
Ütü açık, taban soğuk · Buhar tuşu buhar vermiyor · Tabandan damlama var
-

Russell Hobbs Airfryer
Sepet kaplaması kalkıyor · Çalışınca sigorta iniyor · Ses normalden yüksek
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Kullanım sırasında aniden duruyor · Anahtara basınca motor sessiz · Motor uğulduyor, bıçak duruyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Fbali'e ait değildir.
Bu aletler Fbali'in kapsamı dışında; onarım ve garanti işi için aranacak yer üreticinin kendi hattıdır.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Amasya için öbür sayfalar
Bu alet ve bu semt için öteki sayfalar.
-
- Amasya: kahve makinesibütün markalar
- Russell Hobbs kahve makinesiTürkiye geneli
- Amasyabeyaz eşya, kombi, klima, televizyon
-
Amasya ilçeleri
Dipnotlar
Soruya basınca cevap açılır.
Amasya'da Russell Hobbs kahve makinesi için Fbali'e talep açılır mı?
Hayır, bu aletler Fbali'in kapsamına girmez.
Russell Hobbs kahve makinesi için onarım ve garanti üreticinin işidir; Amasya adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada yazılı.
Onarım gecikirse hangi haklarım var?
Garantili onarımda mevzuat bir üst süre öngörür.
Bu süre geçerse ürünün değiştirilmesi ya da bedelinin geri istenmesi mümkündür; uyuşmazlıkta TÜBİS (e-Devlet) üzerinden hakem heyetine başvurulur.
Amasya adresinden üreticiye ulaşıldığında iş nasıl yürür?
Önce model sorulur, ardından Amasya adresi; sonra aletin Amasya içindeki bir onarım noktasına mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs kahve makinesi hangi hâllerle sık karşılaşılır?
Sık görülenler: değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor; buhar çubuğu buhar vermiyor; türk kahvesi makinesinde köpük kaba taşar ya da pişirme tamamlanmaz; ekranda yanıp sönen simge.
Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollerden sonra sürerse üreticinin onarım ağına başvurulur.
Tutarı kim verir, bu ne zaman belli olur?
Rakamı, aleti inceleyen üretici servisi koyar.
Garanti sürüyorsa masraf üreticidedir; süre dolmuşsa inceleme bitince bir bedel çıkar ve bu, yeni aletin etiket fiyatıyla karşılaştırılabilir.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Onarımı yapan kuruluş kendi garantisini de verir; koşullar onun kâğıdında durur.
Yeni ürünün yasal süresi fatura tarihinde başlar.